Október 31.

SAMHAIN-Ősz közepe

*KÜSZÖB*
*KAPCSOLÓDÁS AZ ŐSÖKKEL*
*HÁLA*

Samhain a kelta hagyomány ünnepe, a 3. betakarítási ünnep jelentése: a nyár vége. A kelták két évszakra osztották fel az évet: Május 1-től(Beltane) -Október 31 (Samhain) tartott a Nyár, a tél Samhain estéjétől Beltane-ig, a nyár kezdetéig.

Szépen a megértésünkre adja: Valaminek a vége, egyben a kezdete is valami másnak, valami újnak. Folyton születik az új, egymásba karolva, fonódva, egyik a másikat átölelve, fordulnak egymásba és önmagukba vissza. Így van és volt ez, amióta világ a világ.

Így ennek a napnak(napoknak) a jelentősége főként ez a szimbolika, ehhez kapcsolódnak be a különböző vallások, népek szokásai, hagyományai, melyek szépen kiegészítik ezt a mögöttes tartalmat.

A régi természeti vallásban tehát itt zárult le az év, ez a küszöb, ez a pár nap az átmenet ideje a régi és az új között. Úgy tartják ilyenkor elvékonyodik a fátyol az evilági és túlvilági között.

Rengeteg hagyomány, rítus, szokás maradt fent a mai napig és alakult hozzá. A keresztény egyház, ezekhez a természeti évkör ünnepekhez igazította a saját ünnepeit is, hogy az emberek könnyebben tudjanak alkalmazkodni, így pl a Samhain, majd Halloween, nálunk Mindenszentek és Halottak napjaként ismerjük és tartjuk a mi területünkön is, de a lényeg ugyanaz:
Lelassulás, befelé tekintés, emlékezés, az ősök/holtak tisztelete. Emlékezni arra, hogy honnan jöttünk, milyen ősöktől származunk, és hálát adni nekik, hiszen nélkülük ma mi sem lehetnénk itt.

Az emlékezés egyben tudatosítást is jelent. Tudatosítani, hogy a fizikai test halála, nem jelenti a lélek halálát. Valaminek a vége egyben valami újnak a kezdete. Szeretteink, eltávozott hozzátartozóink minden mosolya, gesztusa, hangja, története ott él bennünk. Mi vagyunk az élet, mi visszük tovább a stafétát, mi gombolyítjuk tovább az élet fonalát. És bennünk ők is tovább élnek. Örökké.

Meggyújtjuk gyertyáinkat, elzarándokolunk volt szülőföldjeinkre, megemlékezünk, történeteket mesélünk, megfőzzük a kedvenc ételeiket és kapcsolódunk hozzájuk. Ilyenkor ők is gyakran meglátogatnak minket, álmok formájában, tudatalattink üzeneteket közvetít felénk. Érezhetjük a jelenlétüket, hogy a szeretetük és védelmük palástja körbeölel bennünket.

Ha elfogadjuk, hogy ez a természet rendje a születés és halál körforgása, ciklikussága, akkor könnyebben tudjuk megélni ezt az átmenetet.

Shamhain teljes egészében a skorpió csillagjegy fennhatósága alatt van, benne foglaltatik minden, ami ezt az ünnepet, ezt a fordulópontot jelképezi és alkotja. A skorpió az élet-halál körforgása, a változás maga, a transzformáció, a kapu, az átmenetek, a végletek, a vörös és fekete szüntelen örvénylő kavargása.

Ezért lehet ilyenkor ezekkel a témákkal nagyon jól dolgozni, hiszen ennek van ideje, ebben vagyunk most, ezt mutatja kiívül a természet is. Szeretteinkre való megemlékezésen túl meg kell vizsgálnunk magunkban, mi az ami idejét múlt, mi az ami meghalt, vagy halni készül? Mi az, ami ebben az elmúlt egy évben itt volt bennünk, alakított, formált minket, de mostanra idejétmúlt, elavult lett? Képesek vagyunk most átengedni a meghalt részeinket az enyészetnek, képesek vagyunk meghaladni régi önmagunkat és mikor születik a fény, megszüljük mi is újra magunkat és kiemelkedünk a hamvainkból, egy jobb. szebb jövő reményében, mely új perspektívát, álmokat, célokat és terveket hoz el.

Olajok melyekkel dolgozhatunk ebben az időszakban:

Ciprus-A változások olaja

A hozzá kapcsolható szavak, társítások:
Változás, Kapu, Küszöb, Átlépni, Búcsú, Elengedni, Gyász, Áramlás, Élet, Halál, Átalakulás, Transzformáció, Alvilág, Árnyékmunka, Átmenet, Megújulás, Mozgás, Áramlás, Flexibilitás, Hajlandóság, Elfogadás

Már, ha csak ezt végig olvassuk, kaphatunk egy képet arról, hogy milyen energetikát foglal magában ez a növény.

A Ciprus temetői növény is, sokszor találkozhatunk velük sírkertekben, templomkertekben. Vígaszt és elfogadást nyújt az itt maradottaknak gyász idején. Akik pedig átlépnek a túlvilágra úgy vélték segítségére lesz a Ciprus a tovább haladásban. 2 in 1.

Erőteljesen kapcsolódik tehát az elmúláshoz és a halálhoz. De nem csak az általános értelmében, hanem bármilyen esetben, amikor valakitől, vagy valamitől végérvényesen el kell válnunk, búcsúznunk. Lehet ez egy életszakasz, énrész, kapcsolat. Mikor valaminek a végével, elkezdődik valami új. Mert ezt üzeni nekünk, és ehhez tart hihetetlenül erős teret: a halál, csak egy küszöb, az átlépési pont, és valami újnak a kezdete. A halál átalakulást nyújt, ahhoz, ami volt már semmiképp nem térhetünk vissza. Lezárul egy szakasz és egy teljesen új kezdődik.

Az életükben is lehetnek ilyen mély, transzformatív események, akár több is. Ezek mindig nagyon erőteljes, sorsfordító , de különösen erős stresszel járhatnak, megpróbáltatást jelentenek számunkra. A Ciprus ilyenkor is támogat, megtanítja a lelket, hogyan engedje el a múltat, az élet áramlásán keresztül.

A Ciprus segít haladni a flow-val, ráfeküdni az áramlatra. Hogy higgyünk és bízzunk, abban, hogy minden jól van, és minden értünk van. Minden történésnek oka és célja van. Ezt el tudjuk fogadni, még akkor is, ha piszok nehéz. Hogy ne akarjunk szembe menni és szélmalomharcot vívni. Hogy ne akarjuk jobban tudni. Ha hajlandóak vagyunk rugalmasan mozdulni az élettel, akkor könnyebben tudunk alkalmazkodni majd az újhoz. De ehhez keresztül kell menni a tisztítótűzön.

A veszteség fájdalma, a változástól való félelmek, a megkövültség, a megfásultság, merev nézetek, gondolatok, bebetonozott hitrendszerek, unásig ismételgetett frázisok, melyeket már mi sem hiszünk el, csak félünk az újtól…ezek mind gátolják az előrelépést és megakasztanak minket a lélek útján. Ilyenkor tapasztalhatunk sokféle tünetet magunkon. Ha nem engedünk önként, majd kényszerítenek rá, ha nem hajlunk, akkor törünk…Elakadások, torlódások az energiarendszerben…melyek idővel a fizikai síkra is manifesztálódnak.

Vizsgáljuk meg hogy minket hol érint érzékenyen a Ciprus által felölelt téma: Hol nem tudok tovább lépni? Hol van szükség változtatásra? Miként állok a halál témájához? El tudom-e fogadni azt, ami van, vagy ágálok, keresem a kifogásokat, a hibásokat, ahelyett, hogy önmagamba néznék?

A Ciprus erőteljes gyógyító és blokkoldó, nem szabad lebecsülni az erejét. Évek lerakódását, energetikai szemetét képes felkutatni és kitakarítani. Felszínre irányítja, hogy szembenézhessünk vele újra, majd útjára engedhessük. A stagnáló energiákat minden szinten mozgásba hozza. A szíven és az elmén is dolgozik, rugalmassá teszi mindkettőt.

A bennünk lévő vizeket erőteljesen mozgatja. A víz az érzelmek eleme. Amit felhoz azt a víz segítségével távolítja el, a felszabadult méreganyag a vizelet útján kijut a testünkből a külvilágba.

Fontos, hogy igyatok elegendő vizet, míg dolgozunk vele, hogy segítsétek a Ciprus munkáját.

Duglász fenyő – Generációk bölcsessége

Emlékezés az ősökre-Az ősök ünnepe

Az ősökre való emlékezésen túl, ilyenkor kinyílik egy erőteljes ablak, hogy felülvizsgáljuk a családi örökségeinket, hitrendszereinket, szokásrendszereinket. Az ősökkel való munkában, mindig forduljunk bátran a fenyőfélékhez. A Douglas fenyő a generációk bölcsességének és a felmenők tudásának hordozója. Képesek vagyunk általa kapcsolódni az ősökkel és iránymutatást kérni tőlük. Akár arra vonatkozóan is, melyek azok az ismétlődő körök, melyekből nem sikerült kilépnünk, é generációról generációra öröklődő mintát követünk. Most lehetőséget kapunk ezeknek a meglátására és akár meghaladására is.

Azáltal, hogy mi megoldjuk ezeket, egyrészt az utánunk következő generációk, gyermekeink, unokáink letét könnyítjük, másrészt Őseink is felszabadulnak, megkönnyebbülnek. Oda vissza tudunk hatni, ébredjünk rá, hogy mekkora lehetőség és felelősség ez a mi kezünkben.

Határozzuk el, hogy letesszük ezeket az ártalmas dolgokat, és megadjuk a lehetőséget az új életnek. Minden generációnak lehetősége van a növekedésre, az új életre és az új kezdetekre.

Ne felejtsük el azt sem, hogy az előttünk álló generációtól, rengeteg tapasztalatot, bölcsességet és tudást is átörökíthetünk. Figyeljünk ezekre, és ha van rá lehetőségünk beszélgessünk a nagyszülőkkel, szülőkkel, kérdezzük ki őket. A múlt hibáiból úgy tudunk a leginkább tanulni, ha magunkon belül átnemesítjük ezeket a tapasztalásokat, felismerjük az azokban hordozott bölcsességet, így mi már képesek leszünk ezzel az átminősített tudással és tapasztalással felülemelkedni a nehézségeken.

Lélegezzük be ilyenkor sokszor a Duglász fenyő illatát, és engedjük, hogy repítsen az illata, múltba, jövőbe majd földeljen a jelenbe, mert a gyógyulás csak itt tud megtörténni.

Fahéj-Félelmek kioldója

A fahéj a skorpió csillagjegy szignó olaja, így hozzá is nyugodtan fordulhatunk ebben az időszakban. Kapcsolatban áll az alap csakrával és így a vörös energiákkal. Mélységeink, elnyomott, elfojtott vágyaink, félelmeink, sérüléseink melegágya, a keresztcsontunk területe.

Ide tartozik minden, ami a túlélésünk záloga és a legtöbb ösztön szintű késztetésünk is. Evés, ivás, alvás és a szexualitás. Minden ami a létfenntartásunkhoz kell. Így ide köthető minden félelem, szorongás, sérülés, ami ezekhez a dolgokhoz kapcsolódik, valamint az is, ha sérült bennünk a bizalom az élet iránt, létjogosultságunk alapjai kérdőjeleződnek meg ekkor.

A fahéjjal nagyon szépen lehet ezeket az elnyomott, lefojtott aggodalmakat, félelmeket oldani. Azok számára különösen hatásos, akik hajlamosak mindent a kontrolljuk alatt tartani, befolyásolni a dolgok kimenetelét és alakulását, hiszen csak így, ha a kezükben tartják a dolgokat, érzik a biztonságot.

A Fahéj segíteni fog, hogy kiépüljön a bizalom, hogy képesek vagyunk stabilitást és biztonságot teremteni bármilyen szituációban. Segít, hogy megtaláld az egyensúlyt a vágyaid és szükségleteid óceánjában, és elengedd az emberek és helyzetek manipulálásának szükségét.

Testolajba, masszázsolajként főként a keresztcsont területén használjuk, és óvatosan bánjunk vele, mert melegítő hatású olaj, és az érzékenyebb bőrűeknél, pirosságot, bőrirritációt okozhat.

Ha dolgozol vele, használd a megerősítését: „Az élet számomra biztonságos, örömteli és teljes.”

Harvest spice- kasszia, szegfűszeg, eukaliptusz, cédrusfa, szerecsááendió, fahéj

Egy erőteljes keverék olaj, egybegyúrja számunkra mindazt, ami a teremtésünk és az évkör folyamán elértünk, megfejlődtünk, magunkénak tudhatunk.

Egyfajta hála adási olaj, mely arra invitál, hogy álljunk meg, vegyük észre, tudatosítsuk és köszöntetet mondjunk azért a rengeteg ajándékért és csodáért, ami megérkezett hozzánk és ami a miénk, valamilyen módon formált és a részünkké vált.

Azt az üzenetet közvetíti, hogy ne hagyjuk ki a képletből a közösséget, azt a szűkebb és tágabb kapcsolati hálót, mely így vagy úgy közvetve vagy közvetlenül részese volt a teremtési folyamatunknak. Segítettek minket fizikailag vagy lelkileg, átsegítettek egy-egy nehéz pillanaton, mindig elláttak egy-két jó szóval, egy öleléssel és biztosítottak minket a folyamatos támogatásukról. A közösség ereje és értéke felbecsülhetetlen. Mert mikor valamit létrehozunk azt sosem egyedül tesszük, mindig benne van mindenki, akivel az idő alatt valamilyen formában kapcsolatba kerültünk. Ezért a babérokat sem soha egyedül aratjuk le. Mindig adjunk bőkezűen másoknak is, osszuk meg másokkal az eredményeink gyümölcsét, legyünk nagylelkűek és végtelenül hálásak és szerények.

Adjunk hálát önmagunknak, segítőinknek, Földanyának, az Univerzumnak, az Egynek, mely mindenben ott ragyog.

Végére értünk az évkörnek. A teremtési ciklus itt lezárul.

Mindenkinek boldog ünnepeket, emlékezést, csendesedést kívánok,

Szeretettel: Bea**Sundri Dalpreet Kaur**

Amennyiben hasznosnak találtad az írást, kommentben írd: „Köszönöm”. Ha úgy gondolod másoknak is jól jönne, juttasd el számukra. Köszönöm.